Kategorie
Inicjatywy

Alienacja rodzicielska. Szczyt szczytów niegodziwości

Szczyty Alienacji Rodzicielskiej – inicjatywa cechująca się tzw. działaniami miękkimi. Zatroskani rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo wspinają się na góry i wzniesienia niosąc w eter wieść o smutku jaki powstaje podczas rozłąki z kochanym dzieckiem.

Głównym ich zadaniem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem alienacji rodzicielskiej i promowanie zmian prawnych, w szczególności tzw. Druku Senackiego 63. Wiedza opinii publicznej o przemocy psychicznej (znęcaniu się) na dzieciach, rodzicu i innych izolowanych członkach rodziny jest w dalszym stopniu niedostateczna. Politycy ciągle niezbyt aktywnie zajmują się tym problemem.

Dzięki akcjom SAR, rozgłaszanych dotychczas także w niektórych mediach lokalnych, świadomość ta jednak wzrasta. Społeczność SAR liczy w tej chwili około 1500 osób. Ostatnio zdobyli dzielni wojownicy tego ruchu Babią Górę. Pogoda była okropna, mimo to dotarli na szczyt szczęśliwie i podzielili się z wszystkim filmikami i zdjęciami, które można obejrzeć na ich fanpage na Facebooku.

Oprócz wdrapywania się na góry społeczność przeprowadza różne challenge integrujące środowisko alienowanych rodzicielsko osób i ich sympatyków. Tak więc jest STEP FOR KIDS, jest akcja ze zdjęciami osób wspierających Druk #63, są liczne spotkania na żywo.

175966554 504135170604671 1569419260688450239 n – Alienacja rodzicielska. Szczyt szczytów niegodziwości
Na zdjęciu Tomasz Urbański

Ważnym elementem każdego przedsięwzięcia SAR jest poświęcanie minuty ciszy dla ofiar alienacji rodzicielskiej, w tym patronki naszego stowarzyszenia w budowie Hani z Kłodzka.

Inicjatywa fajna, przyjazna i warta polecenia każdemu, kto lubi aktywnie spędzać czas, dobro dzieci leży mu w sercu, przy tym chce zmieniać świat oddolnie i obywatelsko, działając w celu rozwijania się naszego społeczeństwa, także pod kątem lepszego prawodawstwa dla dobra naszych dzieci.

Specjalnie dla wielbicieli gór i Szczytów Alienacji Rodzicielskiej mamy dobry sklep z dobrymi okazjami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *