Kategorie
Wydarzenia

W Łodzi Marsz – 25 kwietnia to Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Na stronie FB Dobrzy Tatowie z Łodzi i okolic organizują się w Marsz z okazji Światowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, który odbędzie się oczywiście 25 kwietnia 2021 r. Start o godzinie 10:45 przy Kościele pw. św. Wojciecha.

Inicjatorem wydarzenia jest Pan Robert Poczta, który wszystkich zachęca do aktywnego uczestnictwa w nim.

“W związku z dużym deficytem świadomości społecznej odnośnie alienacji rodzicielskiej organizuję przemarsz osób, które są dotknięte tym problemem oraz ludzi solidaryzujących i popierających senacki projekt druku 63.

Alienacja rodzicielska to forma przemocy psychicznej (znęcanie) wobec dziecka i najczęściej ojca w postaci izolowania ich przez matkę po rozstaniu. Należy też zwrócić uwagę że nie tylko rodzic jest izolowany od dzieci, ale także często zdarza się, że również babcia i dziadek (wujkowie, ciocie, kuzynostwo) ze strony alienowanego rodzica są wykluczani z życia dziecka.

W wielu przypadkach rodzic, pomimo postanowienia Sądu w sprawie zabezpieczenia kontaktów z dziećmi/dzieckiem, nie może wyegzekwować swoich praw. Wszelkie instytucje w obecnym systemie zdają się być bezradne i nie potrafią wysankcjonować postanowień sądów.

W Senackim projekcie Ustawy DRUK 63 jest zapis o opiece naprzemiennej, równoważnej w przypadku rozwodu lub rozstania rodziców. Znajduje się w nim korekta kodeksu karnego odnosząca się do art. 207 kk, który mówi o znęcaniu. Wielu psychologów takich jak choćby np. Kaja Lelonek (specjalistka w zakresie psychologii związków międzyludzkich) zwraca uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do obojga rodziców oraz że każda izolacja od bliskich niesie ze sobą, często poważne skutki zdrowotne, które mogą ujawnić się także dopiero w dorosłości.”

Adres zbiórki:

Kościół pw. św. Wojciecha
Rzgowska 242, 93-317 Łódź
Tel.: 42 646 76 85

Dobry Tata wspiera i patronuje akcji.

Więcej na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/458669701824641/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *